Dr. Kerem Çolakoğlu

Hizmetlerimiz

Ortopedik & Sportif Rehabilitasyon Nedir?

Hastalık, kaza, duruş bozukluğu vs. sebepler ile, normal hareketlerimizin ağrı ya da çeşitli kısıtlamalar nedeni ile bozulması sonucunda hekime başvururuz. Uygun teşhis ve tedavi ile bir an önce şikayetlerimizin gerilemesi ve eski halimize kavuşmak için çaba gösteririz. Kırık, zorlanma vs. ile oluşan patolojik durum hekim tarafından sebeplerine göre tedavi edilmeye çalışılır.

Omurga Sağlığı Ve Skolyoz Tedavisi

Skolyoz Ne Demek?

Sağlıklı bir omurgaya arkadan bakıldığında omurların düz bir hat üzerinde dizilmiş olduğu görülür.

Yandan bakıldığında ise boyun bölgesinde hafif içe doğru, sırtta dışa doğru ve bel bölgesinde de yine içe doğru olan kıvrımlar vardır. Bunlar omurganın fonksiyonel eğrilikleridir.

Postür Eğitimi Ve Bireysel Egzersiz Modifiye Pilates

Pilates nedir?

Pilates, lumbo-pelvic stabiliteye odaklanan, akıl ve bedenin bir arada kullanıldığı bir merkezleme tekniğidir. Pilates hareketlerinin doğru solunum paterni ile yapılması hem ağrıyı azaltmakta, hem de hareketlerin daha kaliteli yapılmasını sağlamaktadır.

genel Check Up

Check Up Nedir?
Check up, kişinin mevcut olan hastalıklarının durumunu ya da farkında olmadığı sağlık sorunlarını değerlendirmek için uygulanan genel bir sağlık taramasıdır. Bunun yanında kişinin gelecekteki sağlık sorunlarıyla ilgili riskleri de değerlendirilmiş olur. Check up ile beraber kan basıncı takip edilir, kolesterol ve glikoz için kan testleri yapılır, göz ve diş muayenesi gerçekleştirilir.